Het is vandaag 5 februari 2012 | Nog 9 dagen tot Valentijnsdag

Blog over de man-vrouwrelatie

I hate it in friends when they come too late to help - Euripides
FEM

MAN VROUW RELATIE: BOY'S NIGHT OUT

groep vrienden

Hai Ralph,
Ik wil het je al heel lang vragen. Hoe ziet voor jou de ideale mannen stapavond eruit? Terwijl ik het je vraag voel ik mijn maag ineen krimpen. En ik ben niet eens je geliefde. Dat komt, een mannenavond associëer ik direct met list en bedrog. Dat is niet zo mooi, niet? Ik weet hoe het komt hoor. Vadercomplex. Te complex om daar tijdens deze mailwisseling op in te gaan.

Meiden kijken
En na de vader, toch mijn eerste grote liefde, volgden er nog een hele rits vriendjes die 'het er van namen' tijdens een avondje stappen met de jongens. Logisch, daar is zo'n avond voor bedoeld. Alleen had ik meestal een andere definitie van 'nemen' dan zij. Ik dacht aan lol, drank, sportgesprekken, beetje meiden kijken, maar meer niet. Dat bleek toch vaak een vergissing. Mijn spirituele vriendin zegt :'Bo, dat was een les, je trekt aan wat je nodig hebt'. Ja, dank je de koekoek. Was het ook nog eens mijn schuld!

Minder onzeker
Tegenwoordig heb ik een vaste relatie en doen we veel samen. Maar zeker niet altijd en dat is goed. Wat zeg ik, ik vind het ook leuk om samen met vriendinnen op stap te gaan. Of alleen. Ik ben ook lang niet meer zo onzeker als vroeger. Je moet elkaar leuke dingen gunnen. Maar dan kom ik in een kroeg en dan heb ik toch vaak weer een flirtende maar bezette man achter me aan. Nu ben ik principieel tegen het gelijk geven aan zweefteven, dus mijn hoop ligt bij jou. Plus de geruststellende gedachte dat ik vast in de verkeerde kroegen kom.

Hangover
Deze week zag ik de film Hangover en nu houd ik het helemaal niet meer. Aan jou de eer. Jij wordt ons antwoord. Spreek namens de natie Ralph, wat is de ideale Boys night out en hoe bedreigend is deze voor je relatie? Eerlijkheidstechnisch gezien. 

Groet, Bo

Oei Bo,
Daar heb je toch echt de verkeerde te pakken. Ik ben nog nét geen muurbloempje. Maar ik ben wél zo'n man die over voetbal praat met andere mannen. En over vrouwen. Die misschien wel kijkt, maar die niet koopt. Die meestal niet eens in gesprek komt met iemand van het andere geslacht. Ik was daar al bedreven in toen ik nog heel alleen door het leven ging, maar nu ik de liefde van mijn leven heb ontmoet, heb ik die kunst helemaal geperfectioneerd. Als ik de kroeg in ga, kan ik je gerust stellen, is iedereen veilig. En vooral mijn relatie.

Foute mannen
Ik ken ze natuurlijk ook wel, die foute mannen. Ze houden zich op in elke vriendengroep. De mannen die een weekendje weg ook echt als een weekendje weg zien. Een vrijbriefje. Maar anders dan jullie, vrouwen, misschien denken: ze zijn niet de helden van de groep. Ze zijn juist een beetje sneu. De meeste mannen, geloof me of niet, krijgen er de handen van hun maten niet voor op elkaar als ze met hun trouwring nog om een dame aan de haak slaan. Aanmoedigen? Zelfs dat niet. Moraalridderij is mannen verder ook vreemd. "Als hij er gelukkig van wordt". Misschien is dat het grootste verschil tussen mannen en vrouwen. Dat een man een andere man zijn gang laat gaan, in de wetenschap dat het uiteindelijk voor een hol gevoel zorgt. Waar de foute man mee zal moeten leven, als hij weer thuis is, bij vrouw en kinderen. Terwijl de vrouw een andere vrouw wat sneller bij een vreemde man weg trekt. Behoedt voor misstappen.

Foute vrouwen
Want, en dat vergeet iedereen voor het gemak altijd. Er zijn net zoveel foute vrouwen als foute mannen. Foute vrouwen zijn de gezellige vrouwen die onder het mom van een lekker avondje uit en 'een paar wijntjes te veel' door de stad zwalken, en die open staan voor alles in mannenkleren dat er een beetje fijn uit ziet. Die deze mannen weliswaar meteen vertellen over hun getrouwde status, zelfs over hun kinderen, maar die vervolgens 'voor de gezelligheid' en 'vanwege nóg een extra wijntje' toch wel wat lichamelijker worden. Die de intentie hebben om alleen naar huis te gaan, maar die het flirten nog niet verleerd zijn en er geen probleem mee hebben hun marktwaarde nog eens meer dan stevig te testen. Hand op arm hier, betekenisvolle blik daar, en borst tegen bovenarm nog weer wat later. Om dan weg gesleurd te worden op het moment suprème. Op naar de volgende kroeg, het volgende wijntje, en de volgende man om haar borsten tegenaan te drukken.

Dus eigenlijk is er maar één antwoord. Dat zie je in de spiegel. Vertrouw je jezelf. Ben je het waard? En vertrouw je je man? Ziet hij dat je het waard bent? Als dat het geval is, is er volgens mij geen boys/girls night out die daar tussen kan komen. Ik kan het weten.

Hoopvol, of niet dan?

Ralph

Ralph Ploeger over Ralph
'Ik ben van negen maanden na de finale. Als Cruyff een paar keer had gescoord, was ik er misschien niet eens geweest. Ik ben forens en stukjesschrijver. Ik ben vader en ex. Gepromoveerd en geblesseerd. Ik ben van de woorden en voor de liefde. Van het denken en van het doen. En soms, als buiten de zon schijnt en mijn krullen mooi doet glanzen, dan lijkt het net of ik een zorgeloze beachboy ben. En dat geeft niks...'
Je vindt Ralph ook op www.ralphp.nl

 

Tip een vriend Share |

Gepost door Bo van Meerwijk/Ralph Ploeger | 27-01-2010 | 00:00

Plaats een reactie

Van

Je e-mailadres zal niet worden getoond op de website

Bericht

MANOMAN’S FAVORIETEN

  • La Mystelle hoofdterras

    Heerlijke Provence

    Naar de Provence, in appartementen-boerderij Mas Tuilier la Mystelle.

    prijs: vanaf 275,- per week
  • tango

    Privéles Tango

    Danservaring is niet nodig, enthousiasme wel!

    prijs: 50,- voor twee personen
  • Omniversum

    Films komen tot leven in het Omniversum!

    prijs: 9.75
  • brouwerskolkje

    't Brouwerskolkje

    Dit restaurant in Overveen voert een inventieve keuken met vernieuwende wijnen.

    prijs: menu vanaf 39,50